Rachunki wewnętrzne w Bankonecie

Z Baza wiedzy Sokaris
Wersja z dnia 09:58, 27 maj 2010 autorstwa P. Mondzelewski (dyskusja | edycje) (Nowa strona: Często zdarza się, że posiadamy więcej niż jeden rachunek bankowy. Często również robimy przelewy z jednego swojego rachunku na inny. Taki przelew, mimo że nie jest ani dochod...)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Często zdarza się, że posiadamy więcej niż jeden rachunek bankowy. Często również robimy przelewy z jednego swojego rachunku na inny. Taki przelew, mimo że nie jest ani dochodem, ani wydatkiem, jest pobierany przez program dwukrotnie - raz jako przelew wychodzący z jednego rachunku, drugi raz jako przelew przychodzący na drugi rachunek.

Jeśli oba te rachunki dodamy do listy "rachunków wewnętrznych" (Dane->Rachunki wewnętrzne), to będziemy mogli takie przelewy ukryć. W tym celu w oknie Wyciągi, na zakładce "Filtrowanie" należy zaznaczyć opcję "Ukryj przelewy wewnętrzne". Zaznaczenie tej opcji powoduje ukrycie przelewów, w których zarówno rachunkiem uznawanym, jak i rachunkiem obciążanym są rachunki widniejące na liście "rachunków wewnętrznych".

Do listy "rachunków wewnętrznych" można również dodawać obce konta (konta, do których program nie ma dostępu i nie pobiera z nich wyciągów), na przykład konto rodziców.