Różnica między licencją na program a aktualizacją

Z Baza wiedzy Sokaris
Wersja z dnia 11:45, 6 lut 2017 autorstwa P. Mondzelewski (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Bezterminowa licencja na program - Licencja uprawniająca do korzystania z określonego programu bez ograniczeń czasowych. Bez ważnej licencji na program nie ma możliwości używania programu poza okresem próbnym.


Okresowa licencja na program - Licencja uprawniająca do korzystania z określonego programu przez określony czas. W zakresie funkcjonalności programu licencja ta jest podobna do licencji bezterminowej, lecz po upływie jej terminu ważności program przechodzi w tryb wersji demonstracyjnej i blokuje niektóre funkcje. Licencję okresową należy odświeżać czyli kupować przedłużenie na nowy okres. Standardowym okresem ważności tej licencji jest rok, ale można kupić także licencje miesięczne.


Aktualizacja i opieka serwisowa - Licencja gwarantująca dostęp do najnowszych wersji oprogramowania (aktualizacji) oraz korzystania z opieki serwisowej (telefonicznej i e-mailowej). Nie jest ona obowiązkowa, ale jej brak nie pozwoli na instalowanie nowych wersji programu oraz nie będzie możliwe korzystanie z opieki serwisowej firmy Sokaris. Licencja na opiekę serwisową wraz z dostępem do aktualizacji programu jest ważna przez 1 rok.


Okres próbny - Ograniczony czas, w którym możliwe jest pełne korzystanie z funkcji programu bez posiadania licencji na jego używanie, aby sprawdzić program w działaniu i zdecydować o zakupie licencji.