Faktura-nt wersja mobilna

Z Baza wiedzy Sokaris

Wersja mobilna programu powstała dla ludzi, którzy są w ciągłym ruchu. Często potrzebują wystawić fakturę będąc w "obcym" miejscu (takim jak kafejka internetowa) lub pracują również w domu, na innym komputerze. W takiej sytuacji idealnym dla Nich rozwiązaniem jest mieć program ciągle ze sobą - zainstalowany na przykład na pendrive i gotowy do natychmiastowego użycia.


Cechy wersji mobilnej:

  • Program w czasie instalacji i w czasie działania nie dokonuje żadnych zmian w systemie na którym zostanie uruchomiony. Niczego nie instaluje, niczego nie potrzebuje. Nie dokonuje wpisów w rejestrze.
  • Program instaluje się domyślnie w tym samym katalogu z którego został uruchomiony instalator.
  • Program nie wymaga deinstalacji. Wystarczy usunąć katalog w którym został zainstalowany. Program nie tworzy też wpisu w "Dodaj/usuń programy".
  • Wskazane jest, aby zainstalować program na dysk przenośny (na przykład pendrive). Program musi mieć prawo zapisu w katalogu w którym jest instalowany. Nie zaleca się instalowania programu na dysku systemowym w katalogu "program files". W systemach Windows Vista i późniejszych do działania będą wtedy potrzebne uprawnienia administratora.
  • Program nie tworzy żadnych ikon, skrótów na pulpicie czy wpisów w menu Start. Aby go uruchomić, należy w eksploratorze przejść do katalogu w którym jest program i uruchomić plik "fakt-nt.exe" (plik z ikoną programu).
  • Bazy danych założone w domyślnym miejscu (podkatalogu instalacji) są przez program rozpoznawane niezależnie od tego, jaką literę dysku otrzyma pendrive na danym komputerze.